Çağdaş Çağlar Laçin

Diş Eti Doktoru (Periodontolog - Diş Eti Hastalıkları Uzmanı)
Randevu Al
Dr. Dt. Laçin

Diş Eti Doktoru (Periodontolog)
Çağdaş Çağlar Laçin
Kimdir?

Çocukluğu

29 Nisan 1988, Eskişehir doğumlu Dr. Dt. Çağdaş Çağlar Laçin, 1992 yılından beri İstanbul’da yaşamaktadır. İlk ve ortaokul eğitimlerini Nişantaşı Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu’nda, Lise eğitimini ise Şişli Kurtuluş Lisesi’nde tamamlamıştır.  Çocukluğundan itibaren üniversite eğitimine kadar her yaz Malatya’da bulunmuştur. Malatya yolunun oldukça uzun olmasındandır belki, yolculuğa çıkmayı sevmesinde etkisi olduğu söylenebilir.

Hobileri

Ailesi İstanbul’u gezmeyi sevdiği için çocukluğu boyunca her hafta sonu İstanbul’un sokaklarını yürüyerek gezmiş, özellikle tarihi yarımadayı o kadar gezmiş, dinlemiştir ki yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerini tarihi yarımadada bir tur rehberi gibi gezdirmektedir!  

Yurt içi ve yurt dışında seyahat etmeyi çok seven Dr. Laçin, ziyaret edeceği şehirler hakkında gitmeden detaylı araştırma yapmayı, lokal yemekleri, içecekleri tatmayı ve kente özgü etkinliklere katılmayı çok sevmektedir. Her gittiği şehirden ufak bir ya da bir kaç tane anı eşyası getirmeye özen göstermektedir.

Meslek Seçimi

Lisede gördüğü ortodonti tedavisi sırasında bir diş hekimi muayenehanesini düzenli olarak gözlemleme fırsatı bulması meslek seçiminde etkili oldu ve 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi (Çapa)’nden mezun oldu.

Mesleki Çalışmaları

Diş Hekimliği eğitimi sırasında 2009 yazında Polonya Wroclaw Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çene Cerrahisi Kliniklerinde International Association of Dental Students (IADS) bursu ile staj yapmıştır.  

Eğitimi devam ederken yaptığı araştırma ile 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni temsil ederek Dentsply stajyer öğrenci programına katılmış, uluslararası jüriye yaptığı araştırma sunumu ile ikincilik ödülünü kazanmıştır.  

Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Araştırma Kulübü sekreterliği yapan Dr. Dt. Çağdaş Çağlar Laçin, öğrenci iken yer aldığı araştırmalar dünya diş hekimliğinin en geniş katılımlı kongrelerden International Association for Dental Resarch(IADR) genel kongresinden 2010 ve 2011 yıllarında iki defa kabul almış ve araştırmaların poster sunucusu olarak katılmıştır.  

2010 yılında 4. sınıfta iken ABD, Oklahoma Universitesi Diş Hekimliği Fakültesi 29. Bilim Günü’ne İstanbul Üniversitesi’ni temsilen bir grup çalışma arkadaşı ile katılmış ve bir sözlü sunum, bir de poster sunumu gerçekleştirmiştir.  

Üniversite mezuniyeti için verilen tez konusunu 4. sınıfta tamamlayıp başarıyla sunmuş ve 2011 yılında 5. sınıfta iken IADR Genel Kongresi’nde poster sunumu yapılmak üzere kabul görmüş, davet edilmiştir.

Mezuniyet Sonrası ve Doktora

Mezuniyet sonrası, aynı yıl İstanbul Üniversitesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda doktora çalışmalarına başlayan Dr. Laçin, her yıl en az 2 uluslararası toplantıya katılmaktadır.Doktora tezinde “Romatoid Artrit Hastalarının Peirodontal Durumlarının Değerlendirilmesi” başlıklı konu üzerine üzerine çalışmıştır. Doktora eğitiminin ilk yılından itibaren ABD, İngiltere, Brezilya, Kore gibi bir çok ülkede yapılan uluslararası kongre ve toplantılarda poster sunumları yapmış, mesleki açıdan önemli kurs, toplantı ve seminerlere katılarak kendini geliştirmeyi önemli bir hedef olarak belirlemiştir.

Bilginin güncelliğini oldukça önemseyen Dr.Laçin Avrupa Periodontoloji Federasyonu (EFP), Türk Periodontoloji Birliği (TPD) başta olmak üzere bir çok ulusal ve uluslararası meslek birliğine üyedir.

Mesleki Fotoğrafçılık

Diş Hekimliği eğitimi sırasında fotoğrafçılık eğitimi alan Dr. Dt. Çağdaş Çağlar Laçin, mezuniyet sonrasında dental fotoğrafçılığa yönelmiş ve özellikle yaptığı spesifik işlemleri fotoğraflayarak kayıt altında tutmaya özen göstermektedir.

İlgilendiği Alanlar

Diş eti hastalıkları tedavisi ve takibi, estetik diş eti uygulamaları(pembe estetik) ve implant uygulamaları ağırlıklı olarak ilgilendiği alanlardır. Bu alanlarda yapılan uluslararası kongre, sempozyum ve kursları düzenli olarak takip etmekte ve bildiri göndermektedir. Aynı zamanda İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Programı’nda öğretim üyesi olarak ders veren Dr. Laçin klinik çalışmalarını Bakırköy, İncirli’de bulunan muayenehanesinde sürdürmektedir.